Úvod > Firmy > Pre naše deti s.r.o. - eshop pre deti aj s detským bazárom

AKO SI VYBRAŤ DETSKÚ KUCHYNKU ? Predajňa pre deti - Prenasedeti.sk

Detská kuchynka to nie je len hračka. Je to aj skvelý nástroj pre organizovanie najrôznejších hier a miesto, kde má dieťa príležitosť prejaviť svoju kreativitu. Každé dieťa, ktoré bude mať k dispozícii detskú kuchyňu, sa s potešením ponorí do sveta varenia.

Malé deti sa veľmi často pokúšajú opakovať činnosti v domácnosti po svojich rodičoch. Vo väčšine svojich hier deti napodobňujú život dospelých: hrajú sa na starostlivosť o domácnosť, na obchod, reštauráciu, pripravujú jedlá a vytvárajú si celý malý svet. 

A práve hra s detskou kuchynkou pomáha dieťaťu oboznámiť sa s názvami a funkciami všetkých predmetov, ktoré vidí každý deň v kuchyni a učí sa, ako ich používať. Táto hračka je pre deti jedna z najobľúbenejších, a deti sa s ňou dokážu hrať dlhé hodiny.

AKO VYBRAŤ DETSKÚ KUCHYNKU?

Detské kuchynky vyrába množstvo výrobcov a sú dnes dostupné v rôznych prevedeniach, farbách a veľkostiach. Môžu disponovať rôznymi funkciami a byť doplnené hračkami, detskými riadikmi, hrncami a kuchynskými doplnkami.  Pri výbere správnej kuchynky, ktorá maximálne poteší vaše dieťa, ti pomôžu nasledujúce tipy.

  1. Urči si miesto vo vašej domácnosti, kde bude detská kuchynka umiestnená. Ak v detskej izbe nie je dostatok priestoru, najlepšou možnosťou je kúpa kuchynky menších rozmerov, ktorá nezaberie veľa miesta. Ak miestnosť umožňuje umiestniť do nej aj rozmernejšie predmety, môžeš vyberať z väčších kuchyniek, vhodných na hranie aj pre niekoľko detí naraz.
  2. Stanov si rozpočet, ktorý na kúpu hračky máš Jednoduché kuchynky môžeš kúpiť už od cca 20€. Väčšie, s množstvom funkcií a doplnkov často stoja aj viac ako 100€.
  3. Zisti aké herné možnosti kuchynka pre deti poskytuje. Mala by zahŕňať také položky ako: rúra, sporák, dres, skrinka na riad. Niektoré súpravy môžu ponúkať zvukové signály, ktoré simulujú zvuku varenia alebo zvuky vody pri umývaní riadu. Niektoré modely majú možnosť použiť vodu, ktorá tečie cez kohútik a dieťa bude mať skvelú príležitosť umývať riad.
  4. Venuj pozornosť tomu, aké doplnkové hračky sú súčasťou kuchynky. Pokiaľ ide o doplnkové príslušenstvo (riadiky, príbory, detské kuchynské náčinie, jedlá...), môžeš ich vždy dokúpiť aj samostatne.
  5. Absolútne všetky kuchynky pre deti musia byť vyrobené z odolného, spoľahlivého a hlavne bezpečného materiálu pre telo dieťaťa. Nesmie obsahovať žiadne ostré uhly, hrany alebo predmety na ktorých by sa deti mohli zraniť. Čím je dieťa menšie, tým viac dbaj na detaily bezpečnosti hračky.
  6. Detská kuchynka by mala funkciami a veľkosťou zodpovedať veku dieťaťa. Zvyčajne je tento druh hračky vhodný najmä ako darček pre deti od 3 rokov. Deti v tomto veku napodobňujú takmer všetky činnosti svojich rodičov. Detské kuchynky pre najmenšíchby mali byť dostatočne jednoduché a mali by obsahovať iba základné predmety z domácnosti. Ak je dieťa staršie ako 3 - 4 roky, môžeš dokúpiť aj ďalšie produkty, ako napríklad: žehličku, mikrovlnnú rúru, mixér, hriankovač - niečo, čo deti pri hre zaujme. Pre deti vo veku od 6 do 7 rokov ti odporúčame vybrať elektronickú kuchynku, ktorá prináša reálnejšie funkcie.

ako-si-vybrat-detsku-kuchynku-prenasedeti.sk-m.jpg

 

Dátum zverejnenia: 23.2.2018